Відокремлений підрозділ молодіжної організації “Пласт – Національна скаутська організація України” в місті Рівне / “Станиця Рівне”. Пласт — українська скаутська організація, яка покладена на всебічний розвиток дитини: емоційний. духовний, соціальний, фізичний, тощо.
Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді. Пласт виховує молодь як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.
У місті Рівне Пласт відродився та активно діє з 1991 року. Пласт виховує більше двохста дітей у місті Рівне, впродовж року. Основні напрямки виховання дітей у рівненському Пласті:
Фізично: Одна з цінностей пластунів – “дбати про своє здоров’я”. З цим допомагають регулярні піші мандрівки, спортивні змагання, заняття на свіжому повітрі. Також, пластуни проводять вишколи і табори за спортивними спеціалізаціями – скелелазіння, лещетарство, парапланеризм, сплави на байдарках, кінний спорт тощо.
Емоційно: Пласт розвиває емоційний інтелект та психологічну стійкість. Діти працюють в командах, розподіляють між собою ролі та задачі (в тому числі управлінські), “набивають шишки” у безпечному середовищі. Не менше стійкості вчить життя у природі – коли дитина опиняється далеко від цивілізації та мусить адаптуватись до нових умов.
Інтелектуально: Пласт розвиває критичне мислення, креативність, фінансову та цифрову грамотність, навички ораторського мистецтва, фасилітації, самоосвіти. Цьому сприяє рівнева програма занять та випробувань відповідних до віку (пластові проби), яку підсилює система компетентностей (вмілостей).
Соціально: Пласт – волонтерська організація, яка працює для добробуту країни. Тож програма є і виховною, і соціально-корисною. Наприклад, на останньому етапі юнацтво має реалізувати 9 соціальних проєктів. Для цього треба застосувати цілий ряд навичок: зібрати команду, спланувати діяльність, проаналізувати результати та подати звіт.
У Пласті не має обмежень у віці, ми самі кажемо, що членам організації може бути від 2 до 102 років і це справді так, але якщо говорити прагматично то існує три основні улади, це “Новаки”(6-11 років), “Юнаки”(11-18) та “Старшопластуни” (від 18). Існує ще окремий улад “сеньйорів” яким більше 35 та “пташата”, яких набирають з 2 рочків.
Підписуйтеся на сторінку Рівненського Пласту у соц. мережах 😉👇