Там, де…затишно: Медові свічки

понеділок-субота з 10:00 – 18:00
неділя з 11:00 – 17:00

093 250 4880

Продовжуємо знайомити вас із унікальними місцями нашого міста. Це не лише музеї, паркові зони чи виставкові зали. Це також і унікальні крафтові майстерні і креативні рівненські майстри.

Одним із таких місць є свічкарня “Медові свічки”, авторкою якої є Ірина Віан. З воску місцевих бджолярів Ірина створює свічки найрізноманітніших форм та розмірів. Пані Ірина захопилася цим давнім ремеслом 2014 року, але, як виявилося, не випадково – виринули з дитинства спогади про її дідуся, як він колись робив катані по столу свічки, а Ірина за ним спостерігала. Роки пошуку інформації та експериментів зараз дозволяють Ірині створювати свічки найрізноманітнішими техніками – виготовляє свічки катані, литі, капані, макані.

“Я прагну зберегти українське традиційне свічкарство, тож використовую давні техніки виготовлення”, – розповідає пані Ірина.

Підписуйтесь на сторінки майстерні у соц. мережах😉👇

Наразі майстриня використовує більш сучасні методи створення свічок – заливає їх у форми, а також додає до воску трави. Таким чином створює вироби різноманітних виглядів: у формі зірок, пасхальних яєць, колосків, тризубів, тощо.

“У майстерні ви знайдете підсвічники різної форми від українських майстрів із глини, кераміки чи дерева. Кожен із них має свій символізм. А найголовніше – унікальний та неповторний, бо створений за моїми ескізами”, – розповідає Ірина Віан.

Сама майстриня влаштовує тут майстер-класи, екскурсії та займається продажем власних виробів. Тому, якщо ви хочете виготовити власну крафтову та унікальну свічку тоді вам сюди.

Перейти до вмісту