У одній із найстаріших будівель міста відбулася підсумкова зустріч проєкту “Стратегія розвитку культури Рівного до 2030-х років”.
17 серпня у Парковому флігелі (Русана) відбулася фінальна зустріч проєкту “Стратегія розвитку культури Рівного до 2030-х років”.
Про проєкт:
З грудня 2021 року у Рівному реалізовувався проєкт “Стратегія розвитку культури Рівного” за підтримки #ЕU4Culture, де було вперше розроблено та написано секторальну стратегію міста у сфері культури. Рівне стало одним з трьох міст України, яке отримало таку можливість. Впродовж восьми місяців спільнота стейкхолдерів культури Рівного, а це близько 70 локальних творців культури, долучилися до написання стратегії.
Організаторами проєкту у Рівному є Управління культури та туризму ВК Рівненської міської ради та ГО “Агенція сталого розвитку міста”. Ознайомитися з текстом Стратегії можна за посиланням: https://culture-rivne.com.ua/cards/strategiya-rozvytku-kultury-rivnogo-do-2030-h-rokiv/.
Панельна дискусія стейкхолдерів міста
На заході відбулася панельна дискусія між дієвцями культури міста, які вже отримали фінансування та розпочали реалізацію власних проєктів. Це Елеонора Стеценко проєкт – “Готичний сад Органного залу”, Ольга Постнікова – проєкт історичний квест “Таємниці давньоруського городища”, Олександр Гладунов – кінофестиваль “Місто мрії” та Дарія Москалевич – координаторка проєкту #EU4Culture.
“Готичний сад Органного залу – новий культурний простір Рівного як екологічна реновація території пам’ятки архітектури”. Проєкт підтримує одразу декілька візійних напрямків Стратегії розвитку культури: тут і переосмислення культурно-історичної спадщини, і реновація локації, і підтримка динамічної спроможності культурного середовища.
“Місто Мрії” — це комунікаційний майданчик для кінорежисерів, менеджерів регіональних телекомпаній та літераторів для обміну досвідом і дискусії щодо можливостей створення якісного літературного та аудіовізуального контенту. Фестиваль фінансується Європейським Союзом у межах проєкту EU4Culture, що реалізується Goethe-Institut у партнерстві з Czech Centers, Danish Cultural Institute та Institut Français у Грузії.
Проєкт історичний квест “Таємниці давньоруського городища”, який реалізовується у Парку історичної реконструкція “Оствиця”, фінансується ЄС в рамках проєкту EU4Culture, що реалізується Goethe-Institut у партнерстві з Данським інститутом культури, Чеськими Центрами та Французьким Інститутом у Грузії.
Презентація концептуального та візуального рішення МОХ
У грудні 2023 року спільно з Агенцією економічного розвитку PPV та дієвцями культури Рівного розпочали процес розробки концепції Мультикультурного об’єднавчого хабу (створення якого відповідає одному із завдань зазначених в стратегії). Зокрема було проведено 8 стратегічних сесій, 14 онлайн-зустрічей, опитано близько 50-ти дієвців культури. На заході представники майстерні організації простору “МОСТ” презентували візуальне рішення майбутнього культурного хабу (реорганізованого простору Паркового флігелю (Русана).
Проєкт “Стратегія розвитку культури Рівного” — це амбітна ініціатива, спрямована на формування нового культурного обличчя міста, яке гармонійно поєднує традиції та інновації. Цей проєкт зміг розкрити потенціал Рівного як міста, що не лише зберігає своє культурне надбання, але й активно розвивається, відповідаючи на виклики сучасності. Стратегія стала спільним вектором розвитку сфери культури нашого міста до 2030-х років. Вона виконує функцію меню ідей можливих проєктів та ініціатив для середовища культурних менеджерів Рівного. Тож проєкт продовжить діяти, але відтепер у креативних проєктах митців міста.
Створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст несе відповідальність лише управління культури та туризму ВК Рівненської міської ради та ГО “Агенція сталого розвитку міста”, і він не відображає позиції Європейського Союзу.
Проєкт «Стратегія розвитку культури Рівного» відбувся за фінансової підтримки Європейського союзу в межах програми «EU4Culture», що реалізується Goethe-Institut, Czech Centers, Danish Cultural Institute та Institut Français en Géorgie».
#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #майструймо_місто_разом