Княгиня Марія Несвицька (Рівненська) – власниця міста, стараннями якої в кінці ХV ст. Рівне здобуло Магдебурзьке право та статус міста. 21 грудня 1500 року княгиня домоглася для свого новозбудованого міста привілею на ярмарок. За часів її правління у 1481-1518 рр. Рівне переживає перший розквіт – тут побудували замок, соборну церкву та інші споруди.
Пам’ятник відкрито 14 жовтня 2006 року. Автори пам’ятника: скульптор – В.Шолудько, архітектори – М.Пасічник та М.Чабак.
Захоплююча подорож містом приводить до надзвичайно красивого памʼятника княгині Марії Несвицькій. Саме за її правління Рівне отримало Магдебурзьке право і статус міста.
Також саме Марія Несвицька домоглася для свого новозбудованого міста привілею на ярмарок. У народі княгиня зажила популярності як щира патріотка свого міста, що з материнською опікою завжди дбала про нього. Памʼятник Марії Несвицькій виготовлено з білого мармуру.
Скульптура встановлена на спеціальний гранітний постамент під ротондою, з якого падає світло. Марія Несвицька сидить на своєму князівському кріслі з високою спинкою, верхня частина якого нагадує крила янгола. Вона тримає, неначе показуючи жителям міста сувій пергаменту – грамоту, яка надає місту Магдебурзьке право. Дорогі шовкові шати, розшиті квітами, передані у мармурі, спадають додолу.
Мармур для памʼятника був привезений з Уралу. Він неоднорідного кольору, але це не псує образ, а навпаки додає йому зворушливих відтінків. Скульптуру покрили спеціальним розчином, який оберігає ї від руйнування. Від дощу та снігу княгиню Несвицьку захищає спеціально зроблений купол.
Над архітектурною спорудою княгині – кований прапор. Він поєднав у собі родовий герб Несвицьких та є своєрідним символом прихильності до християнства. Окрім численних візерунків, прапор містить у собі кілька елементів. Це хрест, повержений півмісяць, так звана “єврейська зірка”, яка є символом християнства.
Таке поєднання символізує приналежність та прихильність до християнської віри.
На прапорі зображений образ дзвону, який має закликати до єдності за будь-яких обставин (таке значення він має у геральдиці). Саме його звуки сповіщали про радісні та сумні новини.