Там, де талант…: Музей “Ковальські витребеньки”

вівторок-п’ятниця: 10:00 – 18:00
субота-неділя: 9:00 – 14:00

(067) 370-18-35

Залізний лицар, залізні шахи, залізне дзеркало, корабель – цей список можна продовжувати довго і всі ці скульптури ручної роботи. Де їх можна побачити? У музеї кованих скульптур “Ковальські витребеньки”.

Музей зберігає більше сотні експонатів, це найкращі творчі здобутки та роботи видатних українських ковалів. Саме ці експонати були презентовані на різноманітних фестивалях. Це роботи як рівненських ковалів, так і майстрів з різних куточків країни.

Це місце точно можна назвати космічним, адже час тут йде в декілька разів повільніше ніж за межами музею. А все тому, що тут знаходиться величезна кількість скульптур будь-яких розмірів, форм, кольорів, тощо. Тут ви можете віднайти витвори мистецтва на будь-який смак: і мужніх лицарів, і залізних драконів, і величезні кораблі, які немов невагомо літають між сходами музею. Тут навіть є скульптура їжака. Як ви думаєте скільки голочок розміщено на ньому?

Скульптури не лише всебічно розкривають розвиток цього глибокого і цікавого мистецтва, а й дають поштовх до нових відкриттів у майбутньому.

В музеї зібрані роботи різних майстрів: С.Курило, Е.Сидор, А.Болюха, С.Фірсова, С.Торулі, О.Боньковського, Е.Науменка та інших.

“Тендітніші” ковані вироби зберігаються у приміщенні музею, більш масивні вироби розташовані просто неба. Тут можна побачити цікаві канделябри, рицарські обладунки, унікальну філігранну скриню, кілька десятків різноманітних фігур з металу. Найбільшою такою фігуркою називають двохметрового ведмедя з вудочкою та відром. В майстровитих руках коваля, шматок металу може перетворитися в виріб, який буде вражати фантазію багатьох поколінь. При правильній обробці можна створити все: і рюші на сукнях, і феєричних, казкових героїв, та навіть цілі казкові поселення. Вся справа в руках і досвіді.

Безкоштовний вхід до музею дає кожному можливість долучитися до світу прекрасного. На глядачів чекають справжні відкриття різних напрямків обробки металів – скульптурна пластика металу, традиційне ковальське ремесло, репліки обладунків, модерн, необароко. У поєднанні розмаїття матеріалів, митці з різних регіонів України глибинно висвітлюють теми сучасного суспільства, водночас звертаючись до історичної пам’яті народу.

Підписуйтеся на сторінки музею у соціальних мережах

Важко повірити, але далеко не кожен рівнянин відвідав цей “залізний” музей – і дарма, адже тут ви зможете поглянути на мистецтво під зовсім іншим кутом.

Перейти до вмісту