Там, де…свої: Парк Молоді

Улюблене місце відпочинку рівнян – Парк Молоді (Лебединка).

Якщо ви запитаєте у пересічних рівнян, де у місті знаходиться Парк Молоді частина вас не зрозуміє, але перепитавши, де знаходиться Лебединка, вас зрозуміє кожен. Таку назву серед містян парк отримав через своїх пернатих мешканців.

На місці парку у XVIII ст. був вишуканий палацово-парковий ансамбль князів Любомирських, над проєктуванням якого працювали архітектор С. Бургіньон та майстер садово-паркового мистецтва Д. Міклер. З часом став, який був поруч з палацом, замулився і перетворився на болото. У 1970-х роках болото осушили, тут висадили дерева, створили озеро і новий парк, на якому рівняни поселили красенів-лебедів і відтоді прозвали парк “Лебединкою”.

Згодом на Лебединці з’явилася алея кованих скульптур, фотозони, дитячий та спортивний майданчик. Водоспад та фонтан виконує не лише декоративну функцію, тут встановили потужний насос, який забезпечує циркуляцію води в озері. Це дозволяє наситити воду киснем, запобігти її “цвітінню”.

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах

Сьогодні це улюблений літній майданчик для творчих рівнян. Тут постійно влаштовують фестивалі, виставки, концерти, тощо. Адже що може бути краще ніж прогулятися в спекотну пору біля прохолодного озера, в жовтогарячу осінь збирати найгарніші кленові листочки, в холодну зиму прогулюватися із чашкою чаю хрумкаючи сніг під ногами чи спостерігати як прокидається природа теплою весною.

Перейти до вмісту