м. Рівне, вул. Соборна, 187

понеділок-п’ятниця 08:00 – 20:00
субота 09:00 – 20:00
неділя 09:00 – 16:00.

067 444 1567

Кожен турист перед поїздкою у Рівне ретельно планує свою поїздку і у ТОП-5 для відвідин обов’язково включає це місце – Аптеку-музей. Місце, яке змогло крізь роки зберегти свою історію та свою діяльність.

П’ять причин відвідати аптеку-музей:

  • познайомитися з історією унікальної культурної пам’ятки міста,
  • ознайомитися із історичними особливостями фармацевтичної справи Рівного
  • спробувати створити фармацію власноруч відвідавши майстер-класи
  • придбати пігулки для ментального здоров’я: “Пігулки щастя”, “Пігулки від заздрості”, “Антихандрин”, “Пігулки для привернення кохання”, виготовлені у самій аптеці.
  • придбати будь-які звичні пігулки для фізичного здоров’я, адже це саме аптека-музей, а не музей-аптека!

Історія створення аптек у місті

Аптека-музей у Рівному створена на базі найстарішої аптеки № 3 товариства “Рівнефармація”. Різні історичні джерела вказують, що ця аптека почала функціонувати у місті ще до Першої світової війни.

У Рівному в 1930-х роках функціонувало шість аптек: Я. Карша та В. Маза (центральна аптека), С. Грандського, Х. Сандберг, Х. Маргуліса, Й. Маргуліса, А. Блоха. У 1939 році у Волинському воєводстві діяло 112 аптек, із них 108 приватних, три шпитальних і одна залізнична. У Рівненському повіті налічувалося 15 аптек. Загалом в аптеках воєводства працювало 142 фармацевти. На той час власниками аптек у місті були здебільшого євреї.

Підписуйтеся на сторінки Аптеки-музеї в соціальних мережах

У нашому місті приватні аптеки почали існувати приблизно у 1860-1862 роках. Тоді надавався спеціальний дозвіл для відкриття приватних аптечних закладів аби його отримати власники аптек повинні були мати фармацевтичну кваліфікацію або наймати управителя з відповідними навичками, якщо вони самі не мали цього досвіду.

В тодішні часи аптеки були поділені на два типи: громадські та лікарняні. Громадські аптеки надавали широкий спектр продукції, включаючи медичні засоби, перев’язувальні матеріали, мінеральні води та косметичні засоби, тоді як лікарняні аптеки спеціалізувалися лише на медичних препаратах. Відкривати лікарняні аптеки могли тільки власники амбулаторій або шпиталів з не менш як 50 ліжками. Тільки члени Каси хворих могли отримувати безкоштовні ліки у лікарняних аптеках, в той час як іншим пацієнтам доводилося оплачувати повну вартість препаратів.

Аптека-музей сьогодні

Сьогодні тут можна відчути це відлуння старої аптеки, яке збереглося у реставрованих ще тодішніх меблях. У 120-ти річних вітринах ще зберігся той вінтажний запах минувших мікстур та препаратів, якими лікувалися наші предки понад 100 років тому! Також, тут можна побачити сторічний стілець, автентичну валізу аптекаря, сторічний касовий апарат, за допомогою якого не лише фіксували продаж препаратів, а й вели облік клієнтів та відкривали кредити для купівлі ліків. Колби, мензурки, аптечні терези, ступки, пілюльні машини — усі ці раритети можна побачити в аптеці-музеї.

А у великому аптечному вікні сидить давній власник закладу — старий аптекар Юзеф за роботою. У 1927 році саме він, згідно з історичними документами, був власником цієї аптеки. Манекен давнього фармацевта виготовили спеціально для музею.

Сьогодні ж аптека-музей є інтерактивним закладом, де ви можете відчути себе фармацевтом та виготовити власний медичний препарат! Працівники аптеки запевняють, що вони зберегли унікальні рукописні рецептури настоянок, мазей, живильних кремів, наприклад, для обличчя або рук. Тому це місце, де ви не лише зможете відчути історію, ви можете створити її власноруч!

Перейти до вмісту