Туристично-розважальний комплекс “Таємничі підземелля Рівного”

Таємничі підземелля Рівного – це унікальна історична пам’ятка нашого міста, яка з’явилася не так давно, а саме у 2019 році. Про підземне місто у Рівному дізналися дивовижним чином, справа в тому, що у Парку Шевченка постійно провалювався грунт і під час чергового обвалу таки взялися до розкопок.

Досить довго підземне місто, підземні тунелі були просто легендами серед містян. Але через десятки років вони такі знайшли собі підтвердження.

Туристично-розважальний комплекс “Таємничі підземелля Рівного” складається з двох частин наземної і підземної. Родзинкою наземної частини є “археологічні кола”, які стали результатом археологічних досліджень і водночас своєрідною експозицією “під відкритим небом”. Це не просто виставкові зали, це три червоні сфери символізують Сьогодення, Минуле й Майбутнє, охоплені колом Вічності. Кожне коло символізує певний аспект (сферу) діяльності людини (група намагається відгадати, що кола символізують культуру, мистецтво та науку). Це ті аспекти діяльності людини, які вирізняють людське суспільство, формують його і сприяють процвітанню нації. В кожній із цих виставкових “сфер” знаходяться знайдені артефакти (зброя, елементи побуту), які відповідають кожній із тем.

Другою частиною є підземна частина, яка складається з двох атракційних квест-кімнат з мультимедійним інтерактивним оснащенням. В кімнатах знаходяться експонати – унікальні артефакти: фортепіано 1867 року, такий же інструмент був в цьому маєтку ще за життя Казимира Любомирського; предмети побуту 19 століття, що належали князівській родині; гроші, якими користувалися мешканці міста у різні періоди, печатка Рівненського Юденрату.

Історія Таємничих підземель

На місці Таємничих підземель колись знаходився Палацик на Гірці – маєток власників міста Рівного, князів Любомирських. А, власне Таємничі підземелля, це приміщення цокольного поверху цього маєтку. Сама будівля палацику існувала на цьому місці до Другої світової війни. Після війни з приходом радянської влади від був повністю зруйнованим, а на цьому місці утворена паркова площа. На сьогодні для відвідувачів є доступні дві кімнати цокольного поверху, але дані георадарних досліджень показують, що такі ж кімнати прослідковуються в радіусі 20 метрів і повністю “лягають” на план споруди Палацику на Гірці.

Підписуйтеся на сторінки Таємничих підземель у соц. мережах 😉👇

Перейти до вмісту