Парк Грабник – це історичний парк нашого міста ідея створення якого покладена у XVIII ст. Саме через закладений тоді грабовий гай це місце називається Грабник.

Грабник, як житловий район на східному передмісті Рівного, сформований на місці лісопарку, що належав власника міста – князям Любомирським.

Про парк на Грабнику відомо те, що власник міста, князь Станіслав Любомирський, любив полювання, але скаржився, що в Рівному немає великого лісу. Коли князь поїхав із міста, селяни протягом однієї ночі висадили граби, привезені з довколишніх районів, щоб Любомирський міг полювати. Саме через закладений у XVIII ст. грабовий гай це місце називається Грабник. На початку XIX ст., коли місто почало розвиватися на східних окраїнах, міська влада віддала частину лісу під кладовище, яке зберегло назву Грабник.

У 1926 р. технічним відділом магістрату міста був виконаний генеральний план забудови “Грабника”: територія площею 62 га була розділена на 295 ділянок, близько 280 з яких передавалися під індивідуальну забудову польським осадникам, що прибули до міста після 1921 р., лікарям, вчителям, військовослужбовцям, заможним громадянам.

Композицію плану, в центрі якого розташовується ділянка майбутнього міського парку, сформовано з декількох концентричних дугоподібних вулиць, які розділені вулицями-променями. Взірцем для такого планування були англійські “міста-сади” початку XX-століття – ідеалізовані моделі формування здорового середовища проживання в містах. Запропоновані англійським філософом і соціологом-утопістом Ебенізером Говардом, набули великої популярності в Європі і вважається найкращим варіантом поєднання переваг життя в місті і селі.

Нині тут сформовано комплекс Палацу дітей та молоді з відкритою сценою та системою комплексного благоустрою, збудовано Рівненську дитячу музичну школу №2.

Підписуйтеся на сторінки парку в соц. мережах 😉👇

Перейти до вмісту