Микола Бендюк | Фонд реставраторів України

Микола Бендюк – художник-реставратор Державного історико-культурного заповідника Острога, мистецтвознавець, краєзнавець, історик, колекціонер, автор численних наукових праць, викладач Острозької Академії, реставратор ікон.

Микола Бендюк є засновником благодійної організації “Фонд реставраторів України”, яка займається дослідженням та реставрацією творів станкового, декоративно-ужиткового мистецтва та архітектури.

Серед своїх множинних досягнень Микола Бендюк видокремив наступні:

  • реставрація приміщень “Музей на Гірці” (Таємничі підземелля Рівного);
  • створення Арт-кластеру Острозької академії;
  • розробка концепції створення “Музею Ніла Хасевича” в Рівному і в рамках цього проведення виставки в Органному залі “Ніл Хасевич – головний художник УПА;
  • допомога у створенні та проведення фестивалю “Сонцестій”.

Микола Бендюк нагороджений медаллю “50-ліття створення УПА” (№1). У 2011 році нагороджений знаком та Почесною грамотою Рівненської ОДА (№367). З 1989 року член Української Гельсінської Спілки, паралельно організував перший осередок “Народного Руху України за перебудову” на Острожчині.

Має одну з найбільших в Україні колекцій “Кобзарів” Т.Шевченка, а також збірку народної ікони. Відреставрував сотні ікон та картин XVI – XX ст. з державних та приватних зібрань. Серед відреставрованих ікон знакові – чудотворні: “Межиріцька Богородиця”, “Дерманська Богородиця”, “Св. Антоній Межиріцький”, “Острозька Богородиця”.

Також Микола Бендюк – засновник Острозької районної громадської організації “Братство імені князів Острозьких” (2016), громадської організації “Слава князів Острозьких. Перемога під Оршею” (2016).

Підписуйтеся на сторінки Миколи в соц. мережах 😉👇

Перейти до вмісту