Музей Бурштину – саме це місце стоїть першим у списку серед туристів, які приїхали до нашого міста. Музей відчинив свої двері 24 серпня 2010 року. Сьогодні він є одним з найпривабливіших туристичних об’єктів Рівного. У музеї є дві експозиційні кімнати та виставка-продаж.

У першій музейній кімнаті до уваги відвідувачів представлено давній сонячний камінь, напівдорогоцінний мінерал, сльозу сонця, перший ювелірний камінь, добутий руками людини – ЛЕГЕНДАРНИЙ бурштин.

Тут можна зануритися в часи утворення самоцвіту – 35-50 млн років тому та побачити унікальні, відомі на весь світ відтінки й кольори бурштину Рівненського Полісся. Зокрема, в музеї експонується найдавніший бурштиновий виріб в Україні – диск-амулет віком приблизно 2,5 тис. років.

У другій музейній кімнаті представлено бурштин, оброблений майстерними й талановитими людськими руками. Тут можна прослідкувати особливості використання сонячного каменю у різні часи в різних сферах людського життя. Відвідувачам представлені неймовірні вироби, які поєднують у собі шкіру, дерево, срібло, бронзу, бивень мамонта і бурштин. Деякі з них ви можете побачити на фото.

Саме тут збережено давній поліський рецепт лікувальної бурштинівки. Є тут унікальна корона із конкурсу краси “Бурштинова корона України”, в якій поєднано срібло та бурштин молочного, коричневого, вишневого кольорів.

Традиційна пересувна виставка “РІВНЕНЩИНА – БУРШТИНОВА СТОЛИЦЯ”  діє під час фольклорно-етнографічного свята “Музейні гостини”.  Бурштинова локація з українською  атрибутикою припала до душі відвідувачам свята.

Також Музей бурштину співпрацює з центром підтримки переселенців “Я – Маріуполь” та  “Всеукраїнським  об”єднанням переселенців”, проводячи благодійні майстер-класи для дітей  та інші тематичні заходи.

Підписуйтеся на Музей бурштину в соц. мережах 😉👇

Перейти до вмісту