Громадська організація “Клуб історичної реконструкції “Оствиця”

Громадська організація “Клуб історичної реконструкції “Оствиця” займається відтворенням епохи Київської Русі (побуту, одягу, човнів, будівель) і популяризацією традицій та звичаїв поліського краю шляхом проведення тематичних заходів, фестивалів історичної реконструкції, літніх табори для дітей, тощо.

За 4 роки існування нашої організації, територія, яка була вкрита чагарниками та сміттям, перетворилася на культурний осередок та локацію для проведення дозвілля як серед мешканців Рівненської громади, так і серед гостей міста.

Основні напрямки діяльності:

  • творення унікального історико-культурного простору – Парку історичної реконструкції “Оствиця” у місті Рівне;

  • дослідження та якісна презентація культурної спадщини за допомогою історичної реконструкція та експериментальної археології;

  • дослідження та відродження давнього човнобудування;

  • дослідження та популяризація старовинних промислів та ремесл;

  • організація та проведення заходів освітнього, наукового й історико-культурного спрямування для різновікової аудиторії наживо та онлайн.

Унікальністю парку є човни – сучасні історичні реконструкції човнів. У власності організації є 10 човнів, 3 з яких вже не використовуються як плавзасоби і є експонатами парку.

Фестиваль прадавніх човнів

Єдиний в Україні історико-культурний фестиваль доби раннього середньовіччя (доби Русі), який фокусується на давньому човнобудуванні. Окрім представників клубів історичної реконструкції, учасниками заходу є човни – репліки стародавніх човнів, реконструйовані в Україні. Основну увагу під час проведення фестивалю приділяється не лише демонстрації давніх човнів, промислів, ремесл, а й відтворенню атмосфери раннього середньовіччя. Фестиваль відбувся у 2020 та у 2021 році.

Сьогодні команда клубу активно займається розробкою та створенням якісної української сувенірної продукції на основі збережених у музейних установах експонатів – ювелірні вироби, ножі, предмети побуту. Активно реалізовує культурно-історичні проєкти наприклад проєкт “Міста Погориння” – створення багатофункціональних туристичних маршрутів пам’ятками археології – древніми городищами у Рівненські області.

Підписуйтеся на сторінки Оствиці у соціальних мережах 😉👇

Перейти до вмісту