Фольклорний гурт “Веснянка”

“Веснянка” – не просто гурт, це творча лабораторія, яка займається експедиційно-пошуковою, дослідницькою, видавничою, виконавською діяльністю та реконструкцією поліського автентичного співу і гри на традиційних музичних інструментах.

Основною метою та завданням гурту є : успадкування дітьми й молоддю традиційних звичаїв, обрядів, музичного фольклору та традиційної манери виконання регіону Рівненського Полісся.

У репертуарі гурту “Веснянка”: обрядові, побутові, позакалендарні твори, побутові танці та інструментальна музика Рівненщини. Учасники колективу відтворюють самобутню манеру співу та опановують прийомами виконання на традиційних народних музичних інструментах. Сценічним вбранням для колективу служать народні костюми початку-середини XX століття, зібрані у фольклорних експедиціях на Рівненському Поліссі.

Веснянка – лауреат, переможець та володар гран-прі численних Всеукраїнських та міжнародних фольклорних свят, фестивалів і конкурсів, зокрема:

  • володар гран-прі IV Європейського фольклорного фестивалю “Надбужанські зустрічі” (м.Соколов-Подляскі. Польща).
  • володар гран-прі Міжнародного фольклорного фестивалю в м.Сігет (Румунія)
  • володар гран-прі II Міжнародного слов’янського фестивалю “Коляда” (м. Рівне);
  • володар гран-прі І Міжнародного дитячого фольклорного фестивалю “У Галицькім колі” (м. Львів);
  • лауреат XIII фестивалю української культури в м.Сопоті (Польща);
  • володар гран-прі І – IV Всеукраїнського молодіжного фестивалю автентичного фольклору (м. Чернівці. м.Київ), тощо.

Фольклорний гурт “Веснянка” з успіхом неодноразово представляв етнокультурну спадщину нашої держави на фольклорних фестивалях і конкурсах в Польщі, Словаччині, Чехії, Угорщині, Болгарії, Греції, Німеччині, тощо. Гурт “Веснянка” побував у багатьох регіонах нашої держави, пропагуючи традиційну культуру Рівненщини.

Підписуйтеся на сторінки Веснянки у соц. мережах 😉👇

Перейти до вмісту