Андрій Ляшук — український музикант, лірник, реконструктор, виконавець, дослідник та популяризатор традиційної інструментальної і вокальної музики Волині та Полісся, організатор культурних та просвітницьких заходів пов’язаних з традиційною культурою та фольклором, учасник етногурту “Сільська музика”, “Варйон”, збирач та колекціонер музичних етнічних інструментів, лірник та мультиінструменталіст.

Андрій Ляшук — вивчає історію лірництва на рідній Волині, робить ліри та бере участь у лірницьких та кобзарських фестивалях в Україні та за кордоном, популяризуючи традицію. Лауреат міської премії імені Василя Павлюка в галузі народного мистецтва.

Реконструкція лірницької традиції — один з основних напрямків дослідницької діяльності та творчості Андрія Ляшука. Його репертуар в основному складається з псалмів, кантів, дум та балад, характерних для епосу Волині та Західного Полісся.

У 2013–2014 Андрій Ляшук стає одним з героїв документального фільму про сучасних кобзарів та лірників “Вільні люди” режисерки Ганни Яровенко. Також Андрій Ляшук знявся у ролі лірника в епізодах фільмів “Поводир” Олеся Саніна, “Гіркі жнива” Джорджа Менделюка (Канада), “Пекельна хоругва або Різдво козацьке” Михайла Кострова. У документальному фільмі “Весільний спадок” він знявся у ролі батька молодого у новелі “Сарненське весілля”.

Окрім ліри, яку вважає провідною для себе, чоловік грає на багатьох музичних інструментах та виготовляє їх власноруч. Андрій Ляшук грає на багатьох етнічних інструментах, серед яких і звичні сопілка та флейта, і маловідомі локальні, як-от лігава — поліська трембіта та баглама — кримськотатарський струнний інструмент. Андрій переконаний, що філософія мандрівних співців допомагає краще пізнати своє коріння та зберегти тяглість традиції.

Підписуйтеся на сторінки Андрія в соц. мережах 😉👇

Перейти до вмісту