Перша назва вулиці Волосна (кінець ХІХ – поч. ХХ ст.), бо саме тут в період, коли Рівне було у складі Російської імперії, маючи статус повітового міста і одночасно було центром волості, знаходилось волосне управління (Волосна № 4). У 1946-2004 рр. в колишній волосній управі розміщувалась Рівненська обласна наукова медична бібліотека (будинок не зберігся).
У 1930-і рр. за часів польської влади вулиця мала назву Гмінна, а згодом одержала ім’я видатного польського композитора Фридерика Шопена.
В часи німецької окупації 1941-1944 рр. носила ім’я М. Лисенка.
Волосна починалась від головної вулиці і далі завертала праворуч до вул. В’язничної (тепер Героїв Поліції), нині цей відрізок – вул. Малий Узвіз.
Тут знаходиться дивовижний житловий будинок відомий кожному рівнянину, адже своєю красою та незвичайністю він вже давно став окрасою міста. Він збудований у 1926 р. на замовлення Шаї Шнайдера. Відповідно до первинного проєкту це – двоповерховий будинок з двома квартирами на першому і однією – на другому поверсі. Очевидно, що в процесі реалізації відбулося відхилення від проєкту і було збудовано триповерхову будівлю.
Являє собою зразок інтерпретації неоготичної стилістики за допомогою формотворчих можливостей “цегляного стилю”.
У 1930 році інженером Александром Петровим було проведено доповнення до головного фасаду, яке включало прибудову сходової клітки, спрямованої на вулицю Гінну. Ця модифікація призвела до створення потужного вертикального акценту – ризаліту з стилізованими зубцями-мерлонами. У цій реконструкції використовувалися залізобетонні елементи, що представляли собою технологічний прорив для того часу. В 1980-х роках до західного фасаду було додано секційний чотириповерховий житловий будинок.