Тараканівський форт

Офіційна історична назва цього укріплення “Дубенський форт-застава”, зведений 70-80-х роках XIX століття для оборони західних кордонів. Він розташований неподалік від села Тараканів Дубенського району Рівненської області, в мальовничій місцевості над річкою Іквою. 

У 1873 році. Будувати укріплення почали згідно з наказом Імператора Олександра III від 15 серпня 1885 року. Форт побудував військовий інженер полковник Борисов у 1889 році. 1890 року в рамках великих військових маневрів на Волині форт оглянули члени царської родини Олександра III, що свідчило про готовність об’єкта. Окрім каменю та цегли, при модернізаціях конструкцій, які тривали до 1896 року, використовували у будівництві новітній у Російської імперії матеріал — бетон. Це унікальний зразок фортифікаційної споруди, у світі подібних існує лише три. 

Нині форт оповитий багатьма легендами, але не менш цікава і його реальна історія.

Порада: Навіть якщо ви рухаєтесь власним транспортом останній відрізок шляху близько кілометра доведеться пройти пішки. Обабіч дороги до форту росте борщівник, будьте обережні. Самостійно краще не пересуватись територією форту, вона є небезпечною для людей, які не знають локації, рекомендуємо скористатись послугами місцевого гіда. 

Як дістатися

Громадським транспортом: з автовокзалу Рівне автобусом Рівне-Радивилів до с. Тараканів далі пішки до форту.

власним транспортом: с. Тараканів Дубенського району

Тараканівський форт

Перейти до вмісту