Управління культури і туризму ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ РІВНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
  • Українська

(0362) 62-07-83, 63-45-89, 62-07-86

Написати нам

Новини

Арт - година «Шляхами майстерності Олександра Солов’я»
21.10.2016

Арт - година «Шляхами майстерності Олександра Солов’я»

       12 жовтня 2016 року у бібліотеці - філії №7 Централізованої бібліотечної системи м. Рівне відбулась арт - година «Шляхами майстерності Олександра Солов’я». 

          Присутні на заході користувачі книгозбірні учні 6-Б класу ЗОШ №27 з класним керівником Оксаною Савюк. До уваги школярів та користувачів оформлена персональна виставка картин і виробів зі шкіри декоративно-ужиткового напрямку талановитого майстра. Олександр Михайлович є керівником гуртка міського підліткового клубу «Мрія» і дітей навчає ремеслу виготовляти мистецькі речі зі шкіри.

         Талант художника пробудився у нього ще в дитинстві. Він тоді любив малювати, ліпити з глини і пластиліну. Закінчив школу естетичного виховання. Художні вироби, яких уже налічується майже 300, це картини, прикраси, аксесуари, предмети інтер’єру, сумки зі шкіри, що виконані в авторській техніці. Серед сюжетів картини зі шкіри і мальовничі, українські пейзажі, і сільські хатинки, і замки, і храми, композиції з квітами та музичними інструментами. Тож учні залюбки слухали майстра, милувались його картинами, та виробами зі шкіри. Пан Олександр бере активну участь в мистецьких фестивалях, ярмарках, виставках. Багато його робіт перебуває в приватних колекціях України та інших країн, легким кроком вони мандрують і по Україні.

         А яке задоволення викликало у них зробити щось самому цікаве зі шкіри, тож Олександр Соловей провів для них майстер-клас по виготовленню квітки зі шкіри. Діти активно включились в роботу, допомагали вирізувати листки, пелюстки. І ось квітка готова. Радості дітей не було меж. Вони мріють і хочуть творити мистецькі речі. 

Робота зі шкірою  непроста. Незважаючи на те, що як сировина шкіра використовується здавна, при цьому вона залишається примхливою і не передбачуваною. Поєднуючи кольорові шматочки шкіри за законами гармонії, Олександр Соловей викладає мозаїкою власне бачення світу, яким захоплюються і милуються інші.

       Час минув швидко і з користю у теплій та дружній атмосфері. Діти залюбки зробили світлини з майстром на згадку.