Управління культури і туризму ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ РІВНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
  • Українська

(0362) 62-07-83, 63-45-89, 62-07-86

Написати нам

Доступ до інформації

Інформація про головні досягнення у діяльності комунальних закладів культури, підпорядкованих управлінню культури і туризму за 2016 рік

        Станом на 1 грудня 2016 року у  місті Рівному збережена та  активно діє базова мережа комунальних закладів культури, підпорядкованих управлінню культури і туризму: 2 дитячі музичні школи, дитяча художня школа, 3 заклади клубного типу, 10 бібліотек у складі централізованої бібліотечної системи, міська бібліотека мікрорайону Ювілейний, зоопарк загальнодержавного значення,  державно-комунальне підприємство «Міське об’єднання парків культури і відпочинку м. Рівного» з парком культури і відпочинку ім. Т. Шевченка. У 2016 році заборгованості з виплати заробітної плати та за комунальні послуги  в комунальних закладах культури немає. 

         У закладах культури створено належні умови для мистецьких занять дітей та дорослих.

         У 58 студіях, гуртках, аматорських колективах (з яких: 24-народні аматорські, 14-зразкові аматорські)  клубних закладів займається понад 2000 дорослих та дітей. В школах естетичного виховання навчається 2229 дітей, діє 42 навчальних творчих колективи, працює 230 педагогів.

     Понад 10 років відповідно до розпорядження міського голови виплачується стипендія міського голови обдарованій молоді - 15 осіб та працівникам галузі, провідним творчим, бібліотечним працівникам, ветеранам галузі - 10 осіб.   

          У 2016 році відповідно до розпорядження міського голови  присуджено премії імені Уласа Самчука у галузі літератури, Георгія Косміаді у галузі образотворчого мистецтва, Василя Павлюка - у галузі народного мистецтва-всього на суму 20,0 тис.грн. Міські премії започатковано у 2013 році. 

          У школах естетичного виховання запроваджено  пільги в оплаті за навчання, що закріплено розпорядженням міського голови. Для малозабезпечених сімей, дітей-сиріт, з багатодітних, неповних сімей, позбавлених батьківського піклування, дітей - інвалідів, ветеранами, учасниками бойових дій, стали інвалідами чи загинули під час виконання службових  обов’язків в зоні АТО.  Із 2229 учнів, які навчаються у трьох школах естетичного виховання, майже 600 - користуються пільгами.

          Для забезпечення діяльності комунальних закладів культури в обласному центрі реалізовуються цільові програми, зокрема, «Програма розвитку культури в місті Рівному на 2014 - 2018  роки», до якої у грудні 2016 року на сесії міської ради внесено суттєві зміни: включено розділ «Охорона культурної спадщини», збільшено обсяг фінансування заходів.  

У 2016 році за сприяння управління культури і туризму, активної участі закладів культури, проведено 542 різножанрових культурологічні заходи, що враховували  духовні потреби різних категорій жителі міста. 

З метою реалізації культурних потреб, збереження самобутності жителів Рівного різних національностей, управління культури і туризму міськвиконкому сприяє роботі  національно - культурних товариств, залучає їх членів до участі у різноманітних тематичних заходах. Представники національно-культурних товариств, творчих спілок беруть активну участь у відзначенні народно-релігійних, державних  свят.  

           Інформація про заходи широко відображалась на веб-сайтах міськвиконкому, управління культури і туризму, електронних видань  та  сторінках друкованих видань, проводились презентації, прес-конференції.

         1 липня 2016 року  введено в експлуатацію після реконструкції КЗ «Міський Будинок культури» виставкова зала якого активно використовується для експонування виставок робіт аматорських та професійних митців, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. 

          За сприяння міської влади та Управління у місті проводились різножанрові  фестивалі, свята, конкурси, культурологічні заходи. 

          Зокрема, Новорічно-Різдвяний цикл свят: ХІІ Регіональний фестиваль духовного співу «Різдвяні піснеспіви» (8-19.01) та ІV міський фестиваль вуличних вертепів, ялинка міського голови для обдарованих дітей (06.01.), 72-а річниця визволення Рівного від фашистських загарбників (02.02.), мистецький проект «Весна починається з Шевченка» (перша декада березня), День Перемоги, 25-а річниця незалежності України, День міста, День Гідності та Свободи та інші. 

          Особливо запам’ятались  рівнянам: міжнародний   джазовий фестиваль «Art Jazz Coorporetin»  до  Дня міста (серпень), ІУ міжнародний ковальський фестиваль «Металеве серце України» (серпень), Кубок Рівного з фотомистецтва «Я люблю своє місто, я люблю свій край» (серпень), тематичні виставки до річниці УПА та  Дня захисника України, III етнічного фестивалю «Лірницька Покрова» (14жовтня), міжнародний Салон художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову» (14 жовтня), концертні виступи до Дня Збройних Сил України (5 грудня) міського фестивалю-конкурсу «Ми-талановиті», соціально-культурного фестивалю громадських  ініціатив  людей із   інвалідністю  «Парафест  Рівне»,  Рівненський міжнародний кінофестиваль «Місто мрії». 

          Безперечно головними культурологічними заходами 2016 року стали концертні виступи учасників мистецького проекту «Рівне. Літо. Музика - 2016». Протягом червня-серпня у проекті взяли участь понад 130 колективів та окремих виконавців - аматорів (всього понад 2500 учасників). 

У 2016 році учні та педагоги КЗ «Рівненська державна дитяча художня школа імені А.Мартиненка» брали участь у багатьох виставках, акціях, конкурсах в україни та закордоном. Зокрема, традиційно виготовили  декоративні писанки для прикрашання міста на Великдень, виставки робіт учнів та педагогів у виставковій залі КЗ «Міський Будинок культури», «Арт-галереї», у м. Забже (Польща).

Творчі колективи, окремі виконавці клубних закладів успішно представляли Рівне, як в Україні, так і за її межами, наприклад, у заходах з відзначення Дня Європи, виступали з шефськими концертами перед учасниками АТО, військовослужбовцями Збройних Сил України, неодноразово брали участь в організації та проведенні концертів для воїнів Збройних Сил України, як на базі міських Палацу, Будинку культури, так і на виїздах у військові частини, на полігоні. 

           У закладах культури створено належні умови для мистецьких занять дітей та дорослих.

           За сприяння управління культури і туризму у звітному періоді реалізовувались інвестиційні проекти міжнародної співпраці.

 У 2016 році, в рамках грантового проекту «Інвестиція в культуру» «Україна - Білорусь - Польща» для КЗ «Міський Будинок культури » та КЗ «Рівненський міський палац культури» було надано мультимедійне обладнання   на  суму  2 675008 грн. Сучасні фото та відеокамери, звукову апаратуру, ноутбуки, проектор, музичні інструменти та іншу техніку у квітні 2016 року рівнянам презентували в рамках проекту «Інвестиція в культуру» та програми «Системні заходи з метою сприяння культурній освіті». Програма націлена на покращення технічної бази клубних закладів та розвитку культурної освіти. 

           З метою реалізації грантового завдання на базі двох комунальних клубних закладів культури створені клубні об’єднання «МедіаЛаб» учасниками,  яких є працівники закладів культури так і активні творчі люди різного віку.

            У 2016 році послугами бібліотек-філій централізованої бібліотечної системи скористались понад 27 тисяч рівнян різних вікових категорій, які відвідали бібліотеки майже 200 тисяч раз, з них: понад 1000 - з обмеженими фізичними можливостями, майже 40 - за місцем проживання). Бібліотечний фонд налічує більше як 260 тисяч примірників документів на паперових та електронних носіях. У бібліотеках діють 4  Інтернет-центри, медіа-зал та сектор літератури на польській мові.

            Бібліотекарями комунальних книгозбірень у 2016 році проведено понад 150 заходів, зокрема проект «Бібліотека під відкритим небом» в рамках «Рівне.Літо.Музика».    

 У 2016 року по «Програмі підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в місті  Рівному на 2011-2015 роки» видано друкованих видань на  96,2 тис. грн.

Рішенням Рівненської міської ради від 21.07.2016 №998 «Про внесення змін до розділу 4 Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в місті Рівному на 2016-2020 роки» збільшено фінансування Програми у 2017-2020 роках  до 199,0 тис. грн - щорічно.

В рамках реалізації «Програми енергозбереження та енергоефективності міста Рівного на 2011-2015 роки» у КЗ «Рівненська державна дитяча художня школа імені А.Мартиненка» облаштовано вузол обліку теплової енергії, на черзі - клуб с.Новий Двір.

         У КЗ «Міський Будинок культури»:

-  встановлено 4 тепловентилятори; 

- 4 клапани дросельні для перекриття технічних отворів з метою не потрапляння холодного повітря в глядацьку залу;

- заключено угоду про придбання опалювального модуля загальною потужністю 120 кВт (4 котли з автоматикою) для підвищення параметрів теплоносіїв, які необхідні для обігріву зали тепловентиляторами.

В 2016 році суттєво здійснено модернізацію засобів виробництва, покращено матеріально-технічну базу закладів та творчих колективів: придбано оргтехніку, обладнання, сценічні костюми, музичні інструменти, театральні крісла, килимові покриття, проведено капітальний та поточний ремонт приміщень.

Зокрема, у КЗ «Рівненський міський Палац культури»:

-    проведено поточний ремонт  - 317060 грн.;

-    придбано та встановлено театральні крісла у великій глядацькій залі - 825009 грн.;

-    придбано килимове покриття для великої глядацької зали - 86760 грн.;

-    придбано музичні інструменти (баян) - 40000 грн.;

-    придбано сценічні костюми - 86490 грн. (Фото 31 (4 шт.))

        У КЗ «Міський Будинок культури»:

У 2016 році  КЗ «Міський Будинок культури» придбано:

-    подіум сценічний - 14 370 грн.;

-    екран сценічний  - 20 550 грн.;

-    костюми сценічні - 32 463 грн. (заключено угоди ще на 72 000 грн.)

В липні-серпні проведено косметичний ремонт:

-    приміщень адміністративної частини закладу;

-    облаштовано дві велопарковки (з адміністративного та центрального входів);

-    проведено закупівлю вогнегасників відповідно до протипожежних норм;

-    в рамках підготовки закладу до роботи в осінньо-зимовий період проведено ревізію всіх комунікацій та мереж.

        Також відремонтовано дах КЗ «Рівненська дитяча музична школа №2», ремонт теплотраси у дитячій музичній школі №1 ім.М.Лисенка,  поточний ремонт приміщення клуб с.Новий Двір - 29.9 тис. грн, придбано музичні інструменти для ШЕВ. 

        Основною метою міської «Програми підтримки Рівненського зоологічного парку загальнодержавного значення» є збереження зоологічного парку як унікального об’єкта природоохоронного, масово-освітнього значення та улюбленого місця відпочинку мешканців міста. 

У звітному періоді 2016 року зоопарком освоєно 1115,0 тис. грн.   

Рівненський зоологічний парк загальнодержавного значення - улюблене місце сімейного відпочинку. У 2016 році продовжувались заходи із розширення та оновлена експозиції.   

        Енергозберігаючі заходи: замінювались двері та вікна на металопластикові, в місцях перебування тварин у зимовий період використовуються сучасні енергозберігаючі обігріваючі панелі.      

У 2016 році державно-комунальним підприємством «Міське об’єднання парків культури і відпочинку м.Рівного» проводилась активна робота з благоустрою парку культури і відпочинку ім.Т.Шевченка,  інших зелених зон. 

Протягом сезону (травень-жовтень) у парку культури і відпочинку ім.Т.Шевченка проведено понад 150 культурологічних масових заходів, які відвідало майже понад 100 тисяч рівнян та гостей міста.

           Протягом літнього сезону на «літній естраді» парку культури і відпочинку ім.Т.Шевченка у вечірній час демонструвались художні фільми.

          Із міського бюджету для реалізації «Програма підтримки та розвитку ДКП "Міське об’єднання парків культури та відпочинку» на 2011-2015 роки» за 9 місяців 2016 року освоєно 1196,9 тис.грн.

На конкурсній основі розроблено проект оновлення «літньої естради», встановлено лавки у парку, висаджено дерева, відновлено нижню виставку, вкладено бруківку. 

          У 2016 році активно реалізовувались заходи у сфері охорони культурної спадщини,  дослідження історії м.Рівного, зокрема прийнята програма «Дослідимо в Рівному замок (палац) на 2016-2018 роки» (рішення Рівненської міської ради від 10.03.2016 №383). У звітному періоді 2016 року на реалізацію Програми освоєно коштів 170,2 тис.грн. Проведено археологічну експертизу та розпочато археологічні розкопки на місці імовірного розташування замку (палацу). 

На території парку культури і відпочинку ім.ТШевченка відкрито залишки підземних споруд. Управлінням культури і туризму ініційовано проведення комплексу заходів із дослідження фахівцями - археологами об’єктів на предмет визначення об’єкта археології. 

Управлінням культури і туризму ініційовано та координується розроблення історико-архітектурного опорного плану, необхідні матеріали передаються фахівцям Інституту «Укрзахідпроектреставрація».

З метою запобігання знищення будівель, що мають архітектурну та історичну цінність Управління  культури і туризму запропоновало перелік таких будівель для вивчення та оформлення облікової документації для визначення їх як нововиявлених об’єктів архітектури та містобудування. Виготовляється фахівцями  архітекторами облікова документація на будинок по вул. Словацького, 3.

Зусилля Управління були направлені на запобігання порушення пам’яткоохоронного законодавства під час планування та будівництва: у дворі пам’ятки архітектури національного значення КЗ «Рівненський обласний краєзнавчий музей» Рівненської обласної ради,  на вул. Шкільній.

За активної участі Управління проводились масові заходи, зокрема: свято вулиць Поштової, 16 Липня,  свято с.Басів Кут, вулиці П.Могили, Коперніка, «Золотіївські ряди», відкрито Дошку Пам’яті Героїв Небесної Сотні та Героїв, загиблих у зоні АТО, анотаційну дошку генералу-хорунжому Армії Української Народної Республіка - Марку Даниловичу Безручку.  

Заступник начальника управління                                                                   А.Ткачук