Управління культури і туризму ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ РІВНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
  • Українська

(0362) 62-07-83, 63-45-89, 62-07-86

Написати нам

Заклади

Комунальний заклад ”Рівненська дитяча музична школа №2 ”

Комунальний заклад ”Рівненська дитяча музична школа №2 ”

м. Рівне вул. Островського , 13 - а (0362) 63-62-52; ( директор Климчик Сергій Васильович) muzikshool2@ukr.net https://sites.google.com/site/rivnemusikschool2/

Музична школа – це духовна освіта дитини, це творення дитячої душі через сприйняття прекрасного.

Перші кроки на шляху музичної освіти дитина робить у музичній школі, де поряд з високою професійністю панує атмосфера закоханості в музику та взаємоповага учнів і педагогів.

Рівненська дитяча музична школа № 2 – єдина в області, у якій відбувається навчання грі на найрізноманітніших музичних інструментах.

Нині в школі навчається 960 учнів (окрім того 117 на підготовчому відділі)  та працює 117 викладачів в основному штаті та 10 сумісників (переважно викладачі РДГУ),  28 художніх колективів (22 учнівських і 6 викладацьких); 8 дитячих колективів мають звання «зразковий», а 3 викладацькі колективи отримали  звання «народний аматорський».
Щорічно наші учні поступають в середні та вищі мистецькі заклади України, що свідчить про добру і якісну підготовку педагогами школи.

Неодноразово учні та викладачі Закладу ставали лауреатами та дипломантами престижних Міжнародних, Всеукраїнських, регіональних, обласних конкурсів та фестивалів.

КЗ «Рівненська дитяча музична школа №2» є осередком культурно-мистецького життя міста. Вона щиро відкриває свою сцену багатьом концертам, ініціює проведення обласних та всеукраїнських музичних конкурсів та фестивалів, активно впроваджує обмін музично-виконавським досвідом з іншими країнами.

На базі школи проводяться Міжнародні, Всеукраїнські фестивалі та конкурси: Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької музики «Бурштинові, нотки», Всеукраїнський конкурс молодих виконавців (ансамблів) на мідних та дерев’яних духових інструментах ім. В’ячеслава Старченка, щорічний обласний огляд-конкурс серед учнів та вчителів шкіл естетичного виховання. Адміністрація школи та педагогічний колектив тісно співпрацюють із Рівненським факультетом Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, викладачами школи було проведено майстер-класи та відкриті уроки для слухачів категорії викладачі початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів по класу струнно-смичкових інструментів, по класу фортепіано, по класу духових інструментів, також для викладачів ПСМНЗ вокально-хорових дисциплін Рівненської,Львівської, Хмельницької,  Тернопільської областей; для викладачів відділу музично-теоретичних дисциплін Львівської, Рівненської, Хмельницької, Тернопільської, Чернівецької, Миколаївської областей.

 

Музична школа є базою навчально-педагогічної та виробничої практики студентів кафедри музичного мистецтва по спеціалізації «Оркестрові духові та ударні інструменти», спеціалізації «Хорове диригування», спеціалізації «Естрадний спів». Тільки за останні п’ять років на базі нашої школи пройшли навчально-педагогічну та виробничу практику більше 400 студентів Інституту мистецтв РДГУ.

Від осені і аж до літа, щодня з усіх куточків Рівного і околиць сотні юних рівнян поважно прямують до красивої сучасної будови, що по вулиці Миколи Островського 13а. Малюків приводять батьки чи бабусі з дідусями, а діти одразу гуртуються, емоційно обмінюються враженнями про останній виступ на концерті, конкурсі чи фестивалі. З вікон лунають уривки мелодій, спів, щирий дитячий сміх. Завітавши до музичної школи можна ознайомитися з розміщеними на стінах грамотами, дипломами лауреатів престижних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. За кожною такою нагородою – роки творчої праці, талант учня, примножений майстерністю викладача. Тут діти поринають у особливий світ мистецтва і гармонії, без яких їхнє дитинство втратило б найяскравіші барви. Кожна маленька перемога над собою, музичним твором, сценічним хвилюванням, формує особистість дитини, загартовує її характер, щоб згодом у дорослому житті, навіть якщо випускник музичної школи і не обере музику головною справою свого життя – ці вміння підтримають  натхненням обрану професію, де вони легко досягатимуть мети. Спілкуючись із учнями школи, слухаючи гру оркестрів, спів хорів, майстерність солістів, – помічаєш особливий блиск у дитячих очах, що уважно ловлять кожен рух диригента, погляд свого викладача. Отримуючи високий бал, діти почуваються на «сьомому небі» від щастя, і коли згодом ведуть до школи  вже своїх  діточок, охоче згадують незабутні зоряні миті, які не замінить жодна комп’ютерна гра. В музичній школі учні засвоюють не тільки теорію і практику музичного мистецтва, вони розширюють світогляд, «зазираючи» у різні епохи, стилі та жанри.

Так виховується не лише майбутня творча еліта міста, але й формується «золотий запас» всієї країни, ті, хто за кілька років прийде на зміну українським світочам культури, продовжить справу батьків, не дасть згаснути духовності свого народу.

Щодня, щогодини до музичної школи №2 збігаються крапельками, струмочками дитячі таланти, щоб підростати і  вдосконалюватися. І  якби кожній малечі дали  кольорового ліхтарика – з висоти наше місто нагадало би величезну квітку, пелюстки якої  проростають з музичної школи №2.

 

https://www.facebook.com/rdmsh2/?fref=ts

http://musikschool.jimdo.com

Поділитись в соцмережі: