Управління культури і туризму ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ РІВНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
  • Українська

(0362) 62-07-83, 63-45-89, 62-07-86

Написати нам

Доступ до інформації

Про затвердження Положення про порядок встановлення пам’ятних знаків, меморіальних, анотаційних дощок на території міста Рівного

PIBHEHСЬKA MIСЬKA РАДА

ВИКОНАВЧИЙ KOMITET

РІШЕННЯ

 

 

13.03.2012                                                                                                                                             № 48

 

Про затвердження Положення про

порядок встановлення пам’ятних знаків,

меморіальних, анотаційних дощок

на території міста Рівного

 

Відповідно до  Законів України „Про місцеве самоврядування в Україні”,    „Про охорону культурної спадщини”, з метою дотримання чинного законодавства України щодо встановлення пам'ятних знаків,  меморіальних, анотаційних дощок на території міста Рівного, виконавчий комітет  міської ради

 

ВИРІШИВ:

1. Затвердити Положення про порядок  встановлення пам'ятних знаків, меморіальних, анотаційних дощок на території міста Рівного (додаток)

2. Контроль за виконанням даного рішення доручити заступнику міського голови   Г.Кульчинській.

 

Міський голова   В.Хомко

Керуючий  справами виконкому С. Власюк

 

Додаток

до рішення виконкому

від  13.03. 2012 р.

№ 48

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок встановлення пам’ятних знаків, меморіальних,

анотаційних дощок на території міста Рівного

 

Цим положенням визначається порядок встановлення пам'ятних знаків, меморіальних, анотаційних  дощок на території міста Рівного.

1.Ініціаторами встановлення пам’ятних знаків, меморіальних,  анотаційних  дощок можуть бути Президент України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Рівненський міський голова, Рівненська міська рада, депутати, органи виконавчої влади, громадські організації, офіційні представники іноземних держав, установи, заклади, підприємства, політичні партії та творчі спілки в особі їх центральних та місцевих статутних органів, трудові колективи та органи самоорганізації населення, громадяни України.

2.Клопотання про встановлення пам’ятних знаків, меморіальних, анотаційних дощок подаються на ім’я міського голови. У клопотанні  необхідно обґрунтувати доцільність встановлення пам’ятного знаку, меморіальної,  анотаційної дошки, запропонувати  місце розташування, зазначити за рахунок яких коштів буде здійснюватися їх виготовлення і встановлення та надати пропозиції щодо подальшого балансового обліку об’єкту. Також додається біографічна або історична довідка про людину чи знаменну подію, на честь якої встановлюється пам’ятний знак, меморіальна, анотаційна дошка з обов’язковим посиланням на історичні, архівні документи чи інші джерела інформації,  ескізний проект.

3.Клопотання про встановлення пам’ятних знаків, меморіальних, анотаційних дощок розглядаються комісією з питань найменування міських об’єктів, встановлення пам’ятних знаків, меморіальних, анотаційних дошок виконавчого комітету Рівненської міської ради.

4. Пропозиції комісії, за погодження з міським головою, направляються в управління містобудування та архітектури міськвиконкому - для підготовки проекту рішення Рівненської міської ради, розпорядження міського голови про встановлення пам’ятних знаків, в управління культури і туризму міськвиконкому - для підготовки проекту розпорядження міського голови про встановлення меморіальних, анотаційних дощок.

5. Ескізні проекти  пам’ятних знаків, меморіальних, анотаційних  дощок погоджуються в управлінні містобудування та архітектури міськвиконкому, порядок виготовлення - в управлінні  житлово-комунального господарства міськвиконкому, тексти - в управлінні  культури і туризму міськвиконкому.  Якщо будівля, на якій має бути розміщено меморіальну, анотаційну  дошку  віднесена до категорії об’єктів культурної спадщини чи пам’ятний знак встановлюється в охоронній зоні - необхідне погодження місцевого органу охорони культурної спадщини.

6. Виготовлення та встановлення пам’ятних знаків, меморіальних, анотаційної дощок здійснюється за рахунок бюджетних коштів, благодійних внесків,  інших не заборонених законом  джерел.

7. Надписи на пам’ятних знаках, меморіальних, анотаційних  дошках подаються українською мовою в простій, стислій формі без скорочень. Надписи на пам’ятних знаках, меморіальних, анотаційних дошках,  пов'язаних з діячами інших національних культур, можуть також дублюватися мовою народу,  до якого належить особа,  пам'ять  якої  увічнюється.

8. Меморіальна  дошка на згадку про видатну особу встановлюється,  як правило, не раніше ніж через 1 рік після смерті особи, за колишнім місцем проживання або роботи.

9. Облікова інформація про пам’ятні знаки, меморіальні, анотаційні дошки відображається у паспортах. Паспорт містить: копію клопотання на ім’я міського голови, біографічну (історичну) довідку про людину чи знаменну подію, на честь якої встановлюється пам’ятний знак, меморіальна, анотаційна дошка з обов’язковим посиланням на історичні, архівні документи чи інші достовірні джерела інформації, погодження місцевого органу охорони культурної спадщини,  якщо  будівля, на якій   розміщено меморіальну, анотаційну  дошку  віднесена до категорії об’єктів культурної спадщини, чи пам’ятний знак встановлений в охоронній зоні, рішення комісії з питань найменування міських об’єктів, встановлення пам’ятних знаків, меморіальних, анотаційних дощок на території міста Рівного з пропозиціями,  копію рішення міської ради, розпорядження міського голови про встановлення пам’ятного знаку, меморіальної, анотаційної дошки, копію погодженого тексту надпису, копію погодженого проекту, фото  пам’ятного знаку, меморіальної, анотаційної дошки, відомості про автора, інформацію про розміри та матеріали, з яких виготовлено пам’ятний знак, меморіальна, анотаційної дошка, відомості про балансоутримувача, інформацію про взяття на облік як пам’ятку культурної спадщини (за наявності).   Примірник  паспорта пам’ятного знаку зберігається в управлінні  містобудування та архітектури міськвиконкому, меморіальної, анотаційної дошки  -  в управлінні культури і туризму міськвиконкому.

10. Відповідальність за збереження, санітарний та естетичний стан пам’ятних знаків, меморіальних, анотаційних дощок покладається на балансоутримувачів  відповідних об’єктів.

11. Знесення, переміщення та заміна пам’ятних знаків, меморіальних, анотаційних дощок здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

Керуючий справами виконкому С. Власюк