Управління культури і туризму ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ РІВНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
  • Українська

(0362) 62-07-83, 63-45-89, 62-07-86

Написати нам

Заклади

Рівненська міська бібліотека (мікрорайон Ювілейний)

Рівненська міська бібліотека (мікрорайон Ювілейний)

вул. Корольова, 4, м. Рівне (0362)68-20-39 (директор Миронець Ольга Павлівна) biblioteka4@ukr.net https://rivnenskamiskabibliotekamikror.godaddysites.com/ https://www.facebook.com/B9-2094140027488087/?modal=admin todo tour

         Рівненська міська бібліотека (мікрорайон Ювілейний) - культурно-освітній заклад, що організовує комплектування, зберігання, громадське використання видавничої писемної культури і друку та виконує інформаційну, освітню, видавничу функції.

      Головною метою діяльності бібліотеки є: популяризація книг серед громадськості, формування її світогляду, допомога відвідувачам в задоволенні особистих інтересів, потреб та запитів. Сьогодення диктує нову модель бібліотеки, вимагає наповнення її новим змістом, виділяє пріоритетні напрямки функціонування. Серед них – підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функцій бібліотеки, які включають повне інформаційне забезпечення.        

       Книгозбірня проводить стаціонарне обслуговування користувачів через читальний зал і абонемент та онлайн через бібліотечний вебсайт та соціальну сторінку у фейсбук.

        В сучасних умовах роль бібліотеки суттєво змінилася: раніше бібліотека надавала користувачам те, що їм потрібно, а тепер у бібліотеці вони можуть знайти те, чого й не очікували. Саме в книгозбірні читачі можуть навчатися впродовж усього життя, здобуваючи і знання, і необхідні навички у сучасному мінливому світі. Тут вони отримують доступ до різних джерел достовірної інформації, ресурсів, інтернету.

        У бібліотеці користувачі можуть розкрити свої таланти, розвинути свою креативність, продемонструвати на загал результати своєї роботи на виставковій стіні «Яскравий світ творчості».

       Банери в холі бібліотеки знайомлять відвідувачів з історичними та сучасними фото розбудови мікрорайону та хімічного гіганта «Ювілейний РІВНЕАЗОТ 1964-2019».     

        Завдання бібліотеки – створити умови для задоволення та розвитку інформаційних потреб людей. Одним із засобів створення таких умов є масові заходи в бібліотеці: цікаві, захоплюючі, емоційні, зорієнтовані на особистість,  такі заходи спрямовані на створення сучасних форм бібліосервісу, сприяння національно-патріотичному вихованню населення, популяризації краєзнавства, інформування громади про події з історії і сьогодення краю з метою максимально повного і оперативного задоволення інформаційних, професійних, освітніх та культурно-творчих інтересів різних категорій користувачів. 

        В книгозбірні діють клуби за інтересами. Засідання клубів відбуваються у  різноманітних формах -  перегляд та обговорення відеофільмів, тренінгів,  тестів, вікторин, брейн - рингів, різноманітних інтелектуальних ігор, презентацій книг.

        Особлива увага приділяється в бібліотеці вихованню правової культури молоді. В книгозбірні 18 років діє клуб «Юні правознавці». Учасники клубу вивчають правознавство, набувають знань поза навчальним процесом.

       Сприяння розвитку туризму  - один із перспективних напрямків роботи бібліотеки. Учасники туристично - краєзнавчого клубу «Мандри»  знайомляться з історією свого міста, архітектурними скарбами рідного краю.

       Чільне місце в клубній роботі закладу займає патріотичне виховання молоді. Основне завдання клубу «Я – Патріот» - формування громадянина-патріота в бібліотечному середовищі, виховання бережливого ставлення до національного багатства країни, її мови, культури, традицій.

       Основна мета літературної студії «Книголюби» - пошук та виявлення молодих творчих талантів, допомога у розвитку поетичного мислення, формування сфери інтересів та уподобань обдарованих дітей і підлітків, підтримка їх реалізації. В студії проводяться зустрічі зі справжніми митцями художнього слова.    

       В бібліотеці організовано сімейне дозвілля. Щомісяця проводяться майстер-класи «Веселе рукоділля», які надають можливість залучати дітей до творчості, організовувати позашкільні творчі заняття з використанням різноманітних сучасних технік. Під час спільних занять діти виготовляють ексклюзивні речі своїми руками.

       Отже, в бібліотеці користувачу можна реалізувати своє конституційне право доступу до інформації, отримати нові знання та навички. Книгозбірня є базою безперервної освіти та самоосвіти. Таким чином, бібліотека сприяє розвитку компетентної, освіченої та мислячої особистості. Це є особливо актуальним для українського суспільства в умовах російської агресії та інформаційної війни.

Поділитись в соцмережі: